Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Karlovarské čtvrti sobě

3.2.2022 | Karlovy Vary

Radnice Karlových Varů rozjíždí anketu na téma - co změnit ve vaší čtvrti. Do 15. února máte možnost vyjádřit oficiálně své požadavky. 


Na webu města bude od 1. do 15. února spuštěna anketa na téma Čtvrti sobě! - Co byste změnili ve Vaší čtvrti. Z této ankety by mělo vzejít 15 menších projektů v 15 částech města, které budou stát do 350 tisíc korun a které bude možné realizovat poměrně rychle. Navrhovat bude možné i vyplněním odpovědního lístku v únorových Karlovarských radničních listech, ten je možné zaslat poštou na adresu magistrátu nebo odevzdat do sběrné schránky na infopultu magistrátu v budově Moskevská 2035/21. 

Město Karlovy Vary spouští v roce 2022 první kolo programu Čtvrti sobě!. V rozpočtu města je vyčleněno 5 250 000 korun na vylepšení 15 městských částí (abecedně):

1.    Bohatice 
2.    Čankov
3.    Cihelny
4.    Doubí
5.    Drahovice
6.    Dvory
7.    Hůrky
8.    Tuhnice
9.    Olšová Vrata
10.    Počerny
11.    Rosnice
12.    Rybáře
13.    Sedlec
14.    Stará Role
15.    Tašovice

Pro každou z těchto částí města je vyčleněno 350 000 korun na projekty, které vzejdou ze zjišťovací ankety. Ano, není to částka závratná, a určitě se za ní nedá postavit parkovací dům, nová škola nebo nové byty. Takové projekty by nejspíš ani nebylo možné realizovat během roku 2022, už jenom připravit na ně projekt, území řízení a stavební povolení trvá obvykle několik let. Na druhou stranu je to částka, kterou se dá v každé čtvrti něco zlepšit, vylepšit nějaké veřejné prostranství, doplnit dětské hrací prvky, přeměnit zanedbané zákoutí na parčík. To jsou samozřejmě jen příklady. Je možné, že v anketě zazní úplně jiné nápady. V únorových Karlovarských Radničních listech vyjde formulář na tyto nápady, bude dostupný také zde, na webu magistrátu. Bude možné napsat i více nápadů, třeba i z různých čtvrtí.

Při rozhodování, co z nápadů uskutečnit, bude brána v potaz proveditelnost (jsme schopni to za uvedenou částku během roku udělat?), udržitelnost (jsou náklady na údržbu nebo provoz takového nápadu rozumné?), prospěšnost (bude to sloužit mnoha lidem ve čtvrti?), přínosnost (změnilo to život ve čtvrti k lepšímu?). V našem městě jsou některé čtvrti, kde jsou aktivní občanská sdružení místních. Předpokládá se, že budou schopná navrhnout nápady, které budou rezonovat s přáním více lidí. To je určitě žádoucí! 

Je možné, že někde vznikne jeden větší záměr, a z jiné čtvrti naopak vzejde několik menších, které se společně vejdou do vyhlášeného limitu. To je naprosto v pořádku a přirozené. Letos je to poprvé, co město takový program spouští. Bude to především hledání možného. Záměrem je najít záměry užitečné, využívající vyčleněné prostředky pro dobrou věc. 

Vstup do ankety

 

Redakčně upraveno

Zdroj: Karlovy Vary

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama

    Důležité odkazy: