Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Obyvatelé Chodova se mohou těšit na nové procházkové cesty v lesoparku

30.10.2018 | Chodov

V příštím roce bude dokončena revitalizace lesoparku v Lesní ulici v Chodově. Vznikne několik dobře vybavených procházkových okruhů. Návštěvníci tam najdou lavičky k odpočinku, cvičební prvky, vyhlídku, altánek a molo u rybníka. Město začalo s úpravami už letos na jaře.


Zarostlý Lesopark v Lesní ulici pomalu mění svou podobu. V místě už od jara probíhají některé terénní práce a odstranění nemocných a nevhodných dřevin.

Zástupci města, investora, technický dozor a zhotovitel na plnění revitalizace dohlížejí v rámci pravidelných kontrolních dnů, poslední z nich se uskutečnil v úterý 2. října. Cílem úprav, jejichž hlavní část je naplánovaná na rok 2019, je vytvořit několik procházkových okruhů, kde nebudou chybět masivní lavičky k odpočinku, odpadkové koše a veřejné osvětlení. Sportovně zaměření lidé pak jistě ocení stanoviště s cvičebními prvky, která mají být rozmístěna tak, aby tvořila ucelený fitness okruh.

Tamní rybník čeká vyčištění a doplnění o kořenovou čistírnu. U severozápadního vstupu má pak stát vyhlídka, která umožní vnímat celé prostředí z nadhledu. Součástí plánu je také výstavba altánku a mola u rybníka.

Zadavatelem zakázky je ministerstvo financí. Peníze na akci, zhruba 30 milionů korun, půjdou z takzvané ekomiliardy na zahlazení následků těžby.

 

Zdroj: Město Chodov

Foto: pixabay

Redakčně upraveno.Reklama

Reklama

Důležité odkazy: