Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Cheb dokončuje úpravy v parku Míru

2.10.2018 | Město Cheb

park chebMěsto Cheb finišuje s úpravami parku Míru. Dochází zde k rekonstrukci cest, veřejného osvětlení i revitalizaci zeleně. V říjnu se ještě bude osazovat nový mobiliář.


Po Městských a Riegerových sadech prochází obnovou další z velkých chebských parků - park Míru v sousedství autobusových zastávek v centru města. Veškeré plánované práce přijdou zhruba na 4 miliony korun. „Původně plánovaná kompletní rekonstrukce parku měla být nákladnější. S ohledem na to, že se nenašel vhodný dotační titul, ze kterého by se daly na rekonstrukci parku získat prostředky, rozhodli jsme se dále nečekat a úpravy provést v úspornější variantě z prostředků města,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.

park cheb 2

V rámci úprav parku dochází k rekonstrukci cest a veřejného osvětlení a revitalizaci zeleně. Doplněn bude také nový mobiliář. „Hlavní cesty dostaly nový dlážděný povrch. Použit není přírodní kámen, ale betonová dlažba, která je levnější a lépe se udržuje. Dvě méně frekventované boční cesty budou mlatové. Kolem centrální části vznikají nové trvalkové záhony. Do budoucna bychom chtěli do centrální části parku umístit také nějaký vodní prvek, nejspíše jednoduchou fontánu, takže nyní jsme pro její budoucí instalaci vše připravili. Stavební část úprav parku bude dokončena v průběhu příštího týdne a v polovině října se bude osazovat nový mobiliář,“ upřesnil místostarosta.

Zdroj: Město Cheb

Zdroj fotek: Město ChebReklama