Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Vyjíždějí cyklobusy

25.5.2021 | město Sokolov

Akciová společnost Autobusy Karlovy Vary již devatenáctou sezónu zahájila provoz cyklobusů. Cyklisty i s jejich koly dopravuje k pěti různým cyklotrasám. Kam všude se s cyklobusem dostanete, se dočtete v článku. 


Již po devatenácté zahájí v karlovarském regionu provoz cyklodoprava provozovaná společností Autobusy Karlovy Vary. Letošní sezona cyklobusů začíná v sobotu 15. května a potrvá do 19. září. Autobusy vyjedou na své trasy i za podpory města Sokolov, které na provoz cyklobusů a projekt CykloEGRENSIS pro rok 2021 přispělo 20 000 korun.

Systém CykloEGRENSIS je jediný ucelený systém cyklodopravy – přepravy cyklistů a jízdních kol cyklobusy v Karlovarském kraji. Na trasách zařazených do tohoto systému jsou však přepravování i turisté a ostatní cestující. V letošní nabídce je pět základních tras.

Červenou cyklostezkou Ohře do Krušných hor, modrou Mezi Střelou a Vladařem, oranžovou Chebskem a Vogtlandskem do přírodního parku Přebuz, žlutou Porolavím k Blatenskému příkopu a azurovou Lázeňskou.

Cyklobusy jsou v provozu vždy v sobotu, neděli, o svátcích (žlutá) a také v pátek o letních prázdninách - červená linka. Dále jsou u červené linky přidány sobotní spoje KV - Boží Dar a zpět. Oranžová (od vyhlášení) a azurová linka je v provozu v sobotu, modrá jezdí 15. května a každou poslední sobotu v měsíci. Zelená linka je i v letošním roce opět na objednávku, za poplatek 4 000 Kč. Jízdní řády linek jsou zveřejněny na zastávkách, veškeré informace včetně tarifních podmínek dostanete v předprodejních místech naší společnosti, u řidičů cyklobusů nebo na našich webových stránkách.

Podrobné informace o cyklodopravě naleznete zde https://bit.ly/3w50Jn8

Redakčně upraveno

Zdroj: město Sokolov

Zdroj foto: Pixabay

 

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama

Důležité odkazy: