Karlovarské
Zelenenoviny.cz

V Chebu mají další podzemní kontejnery

30.7.2018 | Cheb

kontejnery, podzemní kontejner, recyklaceDalší dvě stanoviště velkokapacitních podzemních kontejnerů na odpad byla zřízena v rámci širšího centra Chebu. Nové nádoby umožnují sběr jak komunálního, tak tříděného odpadu. Celkem je už v Chebu zhruba 50 takových kontejnerů, zanedlouho přibudou opět další přímo v centru.

 


Na dalších dvou místech širšího centra Chebu se objevily velkokapacitní podzemní kontejnery na odpad. „Nové podzemní kontejnery přibyly ve dvorním traktu za výškovým panelovým domem v Májové ulici a u panelových domů ve Valdštejnově ulici. Na každém z těchto dvou míst jsou kontejnery jak na směsný komunální odpad, tak na plasty, papír a sklo. Jejich vybudování celkově stálo 2,5 milionu korun.,“ uvedl starosta Zdeněk Hrkal.

Zanedlouho přibudou podzemní kontejnery také na dvou místech v samotném historickém centru. „Jedno stanoviště se dvěma podzemními kontejnery na směsný odpad bude vybudováno v rámci probíhající rekonstrukce Židovské ulice. Umístěno bude u uličky Zavražděných. Druhé stanoviště bude přímo na náměstí, konkrétně na ostrůvku před budovou bývalé pošty. Na tomto místě budou kontejnery na směsný i separovaný odpad,“ upřesnil místostarosta Michal Pospíšil.  

V současné době funguje po Chebu zhruba pět desítek podzemních kontejnerů. Kompletní stanoviště s kontejnery na smíšený a tříděný odpad se nacházejí v deseti lokalitách - vedle dvou nových také v ulicích Palackého, Provaznická, Březinova, Svobody, na dvou místech ve Školní ulici, na Kasárním náměstí a ve dvorním traktu za úřadem práce. Kontejnery na směsný komunální odpad jsou pak v ulicích Sládkova, Provaznická, Školní, Jakubská a ve vnitroblocích mezi ulicemi Dukelská, Evropská a 26. dubna, Obrněné brigády.

Hlavní výhodou podzemních kontejnerů oproti klasickým plastovým popelnicím je to, že z nich odpad nelze vybírat. Do historického centra se navíc hodí daleko více než řady plastových kontejnerů a popelnic.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Podzemní kontejnery jsou na dalších dvou místech

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama

    Důležité odkazy: