Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Soutěžte a uklízejte

12.4.2021 | Lázeňské lesy Karlovy Vary p.o.

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více, než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network. Karlovy Vary se letos připojily netradičně a spojily pomoc přírodě se soutěžemi a zábavou. 


Návštěvníci lázeňských lesů, kteří se zúčastní úklidové akce v rámci oslav Dne Země, se mohou zapojit i do soutěží. Úklid proběhne od 1. do 22. dubna. Pytle na odpad je možné vyzvednout na magistrátu a v kavárnách na Linhartu a Goethově vyhlídce během otvírací doby. Po odevzdání odpadků v kavárnách dostanou sběrači zaslouženou odměnu. Zároveň se mohou zúčastnit fotografické soutěže vyhlášené na Facebooku nebo vědomostní soutěže, ke které získají podklady v kavárnách.

Vědomostní soutěž prověří znalost Karlových Varů

Sběrači si mohou u obsluhy kavárny vyzvednout pracovní list s otázkami. Na každý týden bude připraveno osm nových otázek, pro sběrače v okolí Linhartu budou odlišné než pro uklízející kolem Goethovy vyhlídky. Otázky „povedou“ soutěžící určitou trasou a místy karlovarských lesů, jejichž návštěva jim pomůže najít správnou odpověď.

Po odevzdání pytle plného odpadků zpět v kavárně a zodpovězení pěti z osmi otázek dostanou úspěšní uklízeči věcnou odměnu a občerstvení.

Fotografická soutěž odhalí nejšikovnější sběrače

Fotosoutěž bude vyhlášena na facebookovém profilu @llkv.cz. Zájemci o soutěž vyfotí během úklidu místo před úklidem a po něm. Fotografie zašlou do zprávy nebo komentáře u příspěvku.

Trojice nejlepších fotografií bude vybrána každý týden, tedy 8., 15. a 22. dubna.

Vyhlášeno bude celkem 9 výherců (každý týden tři):

  1. cena: permanentka na 5 vstupů lanové centrum (výherce může na Junior nebo Střední okruh),
  2. cena: láhev medoviny 0,5 l,
  3. cena: poukaz na dva zákusky v kavárně Linhart nebo Goethova vyhlídka.

Podrobná pravidla fotografické soutěže v rámci oslav Dne Země:

  1. Soutěž pořádají Lázeňské lesy Karlovy Vary, p. o., Sovova stezka 504/4, 360 01 Karlovy Vary, IČ: 000 74 811
  2. Soutěže se mohou zúčastnit osoby starší 18 let.
  3. Vylosováno bude celkem devět výherců, kteří splní podmínky soutěže.
  4. Soutěž trvá od 1. do 22. dubna. Výherci budou vylosováni 8., 15. a 22. dubna a kontaktováni do 30. dubna 2021.
  5. Fotografie se zasílají formou zprávy nebo komentáře na facebookovém profilu @llkv.cz.
  6. Výhrou je permanentka na 5 vstupů lanové centrum (výherce může na Junior nebo Střední okruh), druhá cena je láhev medoviny 0,5 l, třetí cena poukaz na 2 kusy zákusků dle denní nabídky v kavárně Linhart nebo Goethova vyhlídka. Cenu si výherce vyzvedne sám v místě a čase dle dohody.
  7. Společnost Facebook je kompletně osvobozena od závazků soutěže. Soutěž není společností Facebook sponzorována, podporována či spravována.

 Redakčně upraveno

Zdroj: Lázeňské lesy Karlovy Vary p.o.

Zdroj foto: Pixabay

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama

Důležité odkazy: