Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Senior taxi se v Chebu osvědčilo a bude fungovat i v dalších lokalitách

15.1.2019 | Cheb

 V Chebu se osvědčilo fungování Senior dopravy, jejíž provoz byl zahájen v květnu loňského   roku. V roce 2019 bude město službu provozovat i v dalších městských částech, kde je obecně horší spojení.


Senior dopravu je možné využít při cestách k lékařům a do nemocnice, na úřady, nádraží, poštu, do knihovny, domovů pro seniory nebo na kurzy Univerzity třetího věku.

Na základě vyhodnocení dosavadního zkušebního provozu Senior dopravy Cheb rozhodla rada města o jejím pokračování i v roce 2019. Vozy senior taxi by navíc měly v průběhu roku začít zajíždět i do dalších okrajových lokalit města. „Právě v okrajových lokalitách je tato služba nejvíce zapotřebí, protože mají s městem nejhorší spojení. Senior taxi zatím jezdilo pouze do Hájů a na Švédský vrch. Chceme to rozšířit i o další okrajové části našeho města,“ poznamenal starosta Antonín Jalovec.

Cenově výhodná doprava vozy taxislužby pro seniory a zdravotně postižené, kdy jedna jízda přijde na 20 korun, v Chebu zkušebně funguje od začátku května. „Dosavadní zkušenosti ukazují, že se tato služba osvědčila. Za první půlrok jejího fungování bylo vydáno 238 průkazů, které jsou pro cestování vozy senior taxi zapotřebí. Samotných jízd pak bylo více než 2700. Senior doprava proto bude za obdobných podmínek jako doposud pokračovat i v roce 2019. Město, které dopravci doplácí za každou jízdu 30 korun, by to podle předběžných odhadů mělo přijít asi na 200 tisíc,“ uvedl místostarosta Jiří Černý.

Senior dopravu mohou vedle věkové skupiny 65+ využívat také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Podmínkou je v obou případech trvalé bydliště v Chebu. Zájemci si musí na odboru sociálních věcí a zdravotnictví zařídit průkazku, ke které dostanou na každý měsíc kupon na maximálně deset jízd. Ten si pak už mění za nový přímo u řidiče taxi. Senior dopravu je možné využít při cestách k lékařům a do nemocnice, na úřady, nádraží, poštu, do knihovny, domovů pro seniory nebo na kurzy Univerzity třetího věku.

 

Redakčně upraveno.

 

Zdroj: Město Cheb

Foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama

    Důležité odkazy: