Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Naučná stezka Upolínová louka

1.6.2021 | CHKO Slavkovský les

Národní přírodní památku Upolínová louka tvoří podmáčené a rašelinné louky s řadou zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. Najdete zde druhově bohaté upolínové, rašelinné a smilkové louky s řadou vzácných společenstev a druhů. Velkou vzácností je především drobná vrba borůvkovitá rostoucí na malém rašeliništi při severním okraji území. NPP se vine stejnojmenná naučná stezka, která prošla podařenou rekonstrukcí. Ve čtvrtek 10. června se dočkáme jejího slavnostního otevření. 


Den: čtvrtek 10. června 2021

Čas: 15:00

Místo: Sraz v 15:00 na naučné stezce na Upolínové louce pod Křížky (50°3'59"N, 12°44'48"E). 

Doprava tam: bus Mariánské Lázně (14:07) – Prameny (14:35) nebo individuálně.
Doprava zpět: bus Prameny (15:40, 17:40) – Mariánské Lázně (16:10, 18:05) nebo individuálně.

Trasa: NPP Upolínová louka – NPP Křížky (délka cca 1 km, mírně náročná, možná mokrá místa).

Náplň: Slavnostní otevření zrekonstruované naučné stezky Upolínová louka s novým návštěvnickým zařízením a interaktivními prvky proběhne k příležitosti Evropského dne chráněných území (24. 5.). Součástí programu bude krátká exkurze do obou národních přírodních památek a možnost doprovodných aktivit především pro dětské návštěvníky. Nahlédneme do jednoho z nejkrásnějších a druhově nejbohatších koutů Slavkovského lesa v době plného květu upolínů a dalších vzácných rostlin. Bude-li slunečno, představí se nám i pestrá škála motýlů nebo zaslechneme ve vzduchu "békat" bekasinu otavní.

Průvodce: Mgr. Jana Rolková a kolektiv Správy CHKO Slavkovský les (AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les)

Kontakt: J. Rolková, tel.: 724 380 021

Poznámka: Nutné oblečení a obuv do terénu, nejlépe voděodolné. Omezené parkování aut možné na rozšířených částech komunikace Prameny - Nová Ves.

Redakčně upraveno

Zdroj: CHKO Slavkovský les

Zdroj foto: Pixabay

 

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama

Důležité odkazy: