Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Minerálka v Dolních Pasekách už zase vyvěrá

5.6.2018 |

pramen, minerální pramenNěkolikaměsíční práce u výveru minerálního pramene v Dolních Pasekách jsou u konce. Město Aš provedlo kompletní renovaci systému jímání minerálky včetně opravy pavilonu. Nyní už je možné pro minerálku opět chodit.


Systém jímání minerálky v Dolních Pasekách byl kompletně zrenovován a voda z vývěru vytéká v uspokojivé vydatnosti. Vyřešen byl také průsak vody ze schodiště, nová je i betonová podlaha. Vnitřek objektu byl před několika dny vymalován a pavilon je tak veřejnosti k dispozici. Opravy doplnopaseckého pavilonu vyšly na cca 70 tisíc korun.

Ašská radnice do pavilonu v posledních letech investovala cca jeden milión korun. Za tyto prostředky bylo upraveno bezprostřední okolí budovy, vyhledáno a obnoveno bylo původní odkanalizování objektu, postavil se nový můstek přes nedaleký potok. Ve výčtu prací je také nový chodník, opravená příjezdová cesta, nový zastřešený altán, informační cedule a zábradlí, oddělující potok od chodníku.

Pracovníci odboru správy majetku, kteří úpravy v Dolních Pasekách zajišťovali, nyní obrací svou pozornost k minerálce v nedaleké Doubravě, kde je rovněž zapotřebí nemalých investic do pavilonu.

Redakčně upraveno.

Fotografie převzata z pixabay.com

Zdroj: Pro minerálku v Dolních Pasekách si už zajít můžeme

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama

    Důležité odkazy: