Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Doupovské hory rozkvetly

15.4.2021 | pavlamar

Doupovské hory, spadající pod CHKO Slavkovský les, jsou geomorfologický celek na jihu Krušnohorské soustavy. Pohoří leží převážně na pravém břehu řeky Ohře a jen malá část mezi Ostrovem a Kláštercem nad Ohří zasahuje také na břeh levý. Jako každým rokem zde začínají vykvétat koniklece - a letos ve skutečně velkém množství. 


Kvetoucí koniklece otevřené na lokalitách Zvoníčkov a Pod Kolinou v Doupovských horách dokazují, že opatření realizovaná z Programu péče o krajinu mají smysl.

Na lokalitě Zvoníčkov mají letos koniklece otevřené svůj rok. Hned na prvním místě, cca 200 m od tradičního parkoviště ve Zvoníčkovském sedle se koniklece pochlapily. V jindy nebývalém množství tam letos kvetou v počtech dosahující 100 trsů. Podle stavu nakvétání ale celý východní svah Dubiny bude v letošním roce na kvetoucí koniklece bohatý.

Na lokalitě Pod Kolinou se na stavu nakvétajících rostlin podepsalo aprílové počasí, kdy se v letošním roce střídají opravdu extrémní výkyvy. Rostliny jsou tak sice menší, ale déletrvající sněhová pokrývka jim prospěla a na lokalitě jich bylo napočítáno cca 200. Mezi nimi i vzácnější varieta koniklece lučního českého v barvě do červena (foto). Obě lokality jsou pravidelně koseny z PPK B.

Redakčně upraveno

Zdroj: AOPK ČR

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:Reklama

Reklama

Důležité odkazy: