Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Dárky od dětí pro lesní zvěř

22.12.2021 | Sokolov

Třída U zeleného klíče z mateřské školky Barevný klíček Vítězná, sbírala po celý podzim kaštany a žaludy pro lesní zvířátka. Za odměnu se jim dostalo zajímavé besedy s myslivcem Karlem Doubkem. Krásná akce, která podpořila děti v jejich úsilí pomoci zvěři. 


Celý podzim jsme, jako tradičně každý rok, sbírali kaštany a žaludy pro zvířátka. Bylo nám velkým potěšením, že se letos povedlo kaštany nejen odvézt a předat, ale spojit to s velmi zajímavou besedou přímo s myslivcem Karlem Doubkem. Stylově oblečený, se spoustou demonstračních obrázků i skutečných ukázek, nás ochotně provedl světem zvířat a přírody.

Povyprávěl dětem zajímavosti o životě ptáků, lesní zvěře, seznámil je se způsobem života zvířat, hovořil také o ekologii a upozornil, jak se v lese správně chovat. Nechyběla ani ukázka různých zvuků vábniček, děti si mohly osahat, potěžkat a prohlédnout spousty zajímavých materiálů. Myslivec si dokonce pro děti přichystal dárečky, ať už omalovánky, různé hry, malované čtení a mnoho dalšího. Jak jinak, samozřejmě s motivem lesa a lesních zvířat. Jako poděkování od dětí si pan myslivec na oplátku odvezl kaštany, žaludy, tvrdé pečivo, jablíčka a mrkev pro zvěř do krmelce. Nejen pro děti bylo toto setkání velmi přínosné a zajímavé. Lepší ukončení tématu o lese, zvířatech či přírodě s nástupem zimy, jsme si ani nemohli přát.

Redakčně upraveno

Zdroj: město Sokolov

Zdroj foto: Pixabay

 

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama

    Důležité odkazy: