Karlovarské
Zelenenoviny.cz

Cheb dokončuje úpravy dalšího parku

29.8.2018 | Cheb

park, revitalizace, úpravaDalší z chebských parků se již brzy dočká nového kabátu. Do konce září bude dokončena revitalizace a úprava parku Míru, který se nachází poblíž autobusových zastávek v centru města.


Revitalizace Parku Míru má stát zhruba 4 miliony korun. Veškeré práce by měly být hotové do konce září. Po Městských a Riegerových sadech prochází obnovou další z velkých chebských parků - park Míru v sousedství autobusových zastávek v centru města. Veškeré plánované práce by měly vyjít zhruba na 4 miliony korun. Dle vedení radnice měla být původní plánovaná kompletní rekonstrukce nákladnější. Bohužel se ovšem nepodařilo najít žádný vhodný dotační titul pro získání prostředků a město tak muselo sáhnout do své kapsy a rekonstrukci parku financovat z městského rozpočtu.  

V rámci úprav parku dochází k rekonstrukci cest a veřejného osvětlení a revitalizaci zeleně. Doplněn bude také nový mobiliář. Hlavní cesty budou dlážděny betonovou dlažbou, ostatní cesty budou mlatové. Navíc v centrální části parku budou vytvořeny nové trvalkové záhony. V budoucnu se počítá s umístěním vodního prvku, s největší pravděpodobností jednoduché fontány. .

Veškeré práce by měly být hotovy do konce září.

Redakčně upraveno.

Foto převzato z pixabay.com

Zdroj: Úprav se dočkal další z velkých chebských parků

Více informací najdete v rubrikách:    Reklama

    Reklama

    Důležité odkazy: