Karlovarské
Zelenenoviny.cz

V rezervaci Soos se budují moderní badatelny i přírodní učebna

30.10.2018 | Dagmar Martakidu

V národní přírodní rezervaci Soos se začíná se stavebními úpravami. Stará dřevěná chata, která slouží jako pokladna, bude nahrazena novým návštěvnickým centrem. Mají zde vzniknout moderní badatelny se zázemím i altánek jako přírodní učebna. Zařízení bude sloužit i školám a institucím.


Projekt za přibližně 15 milionů korun je financován z dotace česko-německého projektu Brána do hlubin Země. Stavební práce by měly být dokončeny do konce příštího roku. Starosta Františkových Lázní však věří, že by se hlavní budova mohla otevřít již v létě. Součástí úprav bude také rekonstrukce budovy v areálu rezervace, plánuje se zde nová kavárna a děské hřiště. 

Město Františkovy Lázně podepsalo smlouvu o spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR. Agentura se bude v rezervaci podílet na vzdělávacích akcích pro školy. Žáci se zde dozví základní znalosti o přírodě a její ochraně. 

Rezervace Soos patří mezi nejvýznamější přírodní rezervace u nás. Na ploše 221 hektarů se nachází především rozsáhlá rašeliniště a minerální slatiniště. Naučná stezka Soos vede po dně vyschlého slaného jezera. Návštěvníci zde obdivují hlavně tzv. bahenní sopky. 

 

Dle informací, které přineslo iDNES.cz

Foto: pixabayReklama

Reklama

Důležité odkazy: